رفتن به بالا
  • چهار شنبه - 28 فوریه 2018 - 08:36
  • کد خبر : ۴۸۸۹
  • مشاهده :  56 بازدید
  • چاپ خبر : برای قدرت دفاعی‌مان مذاکره نخواهیم کرد/ آمریکا به دنبال ضربه زدن به ملت ایران است/ تا پایان سال تورم تک رقمی خواهد شد
روحانی در جمع مردم بندرعباس:

برای قدرت دفاعی‌مان مذاکره نخواهیم کرد/ آمریکا به دنبال ضربه زدن به ملت ایران است/ تا پایان سال تورم تک رقمی خواهد شد

رئیس جمهور گفت:ما به تمام جهانیان اعلام می کنیم آنچه برای دفاع از سرزمین مان نیاز داشته باشیم با دست خودمان تهیه خواهیم کرد و برای قدرت دفاعی مان مذاکره نخواهیم کرد.

حسن روحانی رئیس جمهور در جمع مردم هرمزگان در ورزشگاه تختی بندرعباس گفت: از طرف ملت ایران به این سرزمین و آب های همیشه ابدی فارس و مردم این دیار سلام و درود می فرستم ، مردمی که قرن ها پاسدار انقلاب بودند.

وی افزود: مردم هرمزگان در طول 40 سال از انقلاب اسلامی پاسدار خلیج مواج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان بودند. مردم هرمزگان نه تنها حق بر مردم ایران و منطقه بلکه حق بر گردن مردم جهان دارید.

روحانی در ادامه اضافه کرد افزود: در دو جنگ بزرگ علیه ایران و تصرف کویت در هر دو مرحله مردم ایران امنیت این آبراه بزرگ بین المللی را حراست کردند.

وی با اشاره به عبور بدون مشکل نفت ایران و منطقه با اسکورت نیروی دریایی از منطقه گفت:  امروز نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس و نیروی دریایی ارتش در دریای عمان و تنگه باب المندب  حافظ مسیر کشتیرانی هستند.

رئیس جمهور خطاب به کشورهای حاشیه خلیج فارس گفت: ما همسایه خوبی برای شما هستیم و خواهیم بود. دیگران به فکر منافع شما نیستند.آنها به فکر فروش سلاح به قیمت گران به شما و بردن نفت شما به قیمت ارزان هستند.

وی با بیان اینکه  ما با دنیا برای قدرت دفاعی مان مذاکره نخواهیم کرد، افزود: ما به تمام جهانیان اعلام می کنیم آنجه برای دفاع از سرزمین مان نیاز داشته باشیم با دست خودمان تهیه خواهیم کرد و از کسی اجازه نمی گیریم و برای امنیت منطقه نیازی به بیگانگان نداریم.

وی با اشاره به تلاش آمریکا برای ضربه زدن به ملت ایران، گفت: آمریکا در خصوص برجام در انزوا است و تا روزی که طرف مقابل ما پیمان را زیر پا نگذاشته است به تعهداتمان پایبندیم و نخواهیم گذاشت دیگران از این پایبندی سواستفاده کند.

روحانی گفت: دو شب پیش نماینده آمریکا به شورای امنیت رفت و خواست ایران را درباره یمن محکوم کند و باز موفق نشد.

وی افزود: اگر آمریکا به فکر مردم یمن است بمب های ممنوع را در اختیار عربستان نگذارد.

رئیس جمهور خطاب به مردم بزرگ ایران، گفت: ما کشور ایران را می خواهیم بسازیم و خواهیم ساخت، ما  و مردم در کنار هم قرار داریم و از همه تنگناها عبور خواهیم کرد، ملت ایران در تمام شرایط و سختی ها در کنار یکدیگر هستند.

روحانی در ادامه اضافه کرد:در ایران نسبت به پاییز سال گذشته 950 هزار اشتغال ایجاد شده و تا پایان سال تورم تک رقمی خواهد شد که این باعث افتخار است.

رئیس جمهور با اشاره به افتتاح  15 طرح مهم  در این سفر افزود: 15 طرح به ارزش بیش از 2 هزار میلیارد تومان شروع خواهد شد.

وی افزود: از آغاز دولت یازدهم تا کنون در استان هرمزگان در مجموع هزار و 830 طرح  بهداشتی انجام شده و 268 پروژه بهداشتی درمانی در دست اجرا است.

رئیس جمهور گفت: یک بیمارستان 531 تخت خوابی در هرمزگان بزودی ساخته می شود.

روحانی با بیان اینکه هر کس در این استان در بخش فاضلاب سرمایه گذاری کند خرید آب آن تضمین شده است، افزود: باید از ظرفیت آبشیرین کن ها در این استان استفاده شود و از 170 هزار اراضی کشاورزی، بیش از 100 هزار هکتار از سیستم نوین آبیاری بهره مند است.

رئیس جمهور افزود:فاز دوم و سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس به زودی آغاز می شود و فاز دوم اسکله های شهید رجایی بندرعباس در این سفر افتتاح می شود.

روحانی در ادامه گفت: ما در دولت دوازدهم همه کامیون های فرسوده را نوسازی می کنیم.

رئیس جمهور اضافه کرد: ما می خواهیم بخشی از نفت کشورمان از جاسک به دنیا صادر شود و تنها از خارک نباشد از همین رو  لوله گذاری از گوره تا جاسک به زودی آغاز می شود.

روحانی همچنین افزود: آزاد راه بندرعباس – کرمان به طول 370 کیلومتر با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام خواهد شد و آزاد راه 90 کیلومتری بندرشهید رجایی به سیرجان ساخته خواهد شد.

رئیس جمهور در پایان گفت:طرح های ملی مربوط به استان هرمزگان 2 برابر 4 سال قبل در هرمزگان انجام شده است و  پروژه های عمرانی در این دوره با افزایش 158 درصدی مواجه بوده است و یک هزار و 180 میلیارد تومان برای اجرای طرح های مختلف در هرمزگان اختصاص خواهد یافت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه