رفتن به بالا
  • سه شنبه - 16 ژانویه 2018 - 10:09
  • کد خبر : ۳۱۵۲
  • مشاهده :  1043 بازدید
  • چاپ خبر : پیش بینی زلزله تهران توسط کارشناس ایرانی/ زلزله تهران را پیش بینی کرده بودم! / امکان پیش بینی زلزله ها تا 70 درصد
با اولین پیش بینی کننده زلزله آشنا شوید

پیش بینی زلزله تهران توسط کارشناس ایرانی/ زلزله تهران را پیش بینی کرده بودم! / امکان پیش بینی زلزله ها تا 70 درصد

رئیس انجمن مخترعین خراسان رضوی با اشاره به این مطلب که زلزله تا 70 درصد قابل پیش بینی است، گفت: زلزله تهران را دو روز قبل از وقوع پیش بینی کرده بودم.

در چند روز گذشته زلزله های متعدد در کشور تمام مردم و مسئولین را درگیر خود کرده است. در میان خبرهای پیش بینی زلزله یک مخترع از پیش بینی دقیق زمان و قدرت تا 70 درصد مواقع خبر داد.

این درحالی است که کارشناسان معتقد هستند منطق زلزله بر پایه احتمالات است و برهمند توانسته است که با انجام روش های علمی 70 درصد این احتمالات را دقیق پیش بینی کند.

علی اصغر برهمند رئیس انجمن مخترعین خراسان رضوی کسی است که می گوید: کند شدن سرعت زمین نیز تأثیری در هسته زمین گذاشته که این کاهش سرعت باعث آشوب در هسته زمین می شود.

به گزارش خبر فوری، او در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به موضوع وقوع زلزله های فراوان در کشور و سایر نقاط جهان احتمال منحرف شدن محور زمین را مطرح کرده، گفت: کند شدن سرعت زمین نیز تأثیری در هسته زمین گذاشته که این کاهش سرعت باعث آشوب در هسته زمین می شود.

وی با بیان اینکه با فعل و انفعالاتی این موج آشوب می تواند به طور اتفاقی به برخی نقاط برخورد کند، افزود: در خیلی از کشورهای جهان زلزله ها در حال رخ دادن است و باتوجه به آسیب پذیری برخی نقاط احتمال هرگونه تغییر در زمین وجود دارد.

رئیس انجمن مخترعین خراسان رضوی تاکید دارد: امکان پیش بینی زلزله ها تا 70 درصد وجود دارد.

وی افزود: زلزله تهران را دو روز قبل از وقوع پیش بینی کرده بودیم همچنین زلزله کرمانشاه را نیز چهار روز قبل از وقوع پیش بینی کرده بودیم.

برهمند با اشاره به این مطلب که زلزله قابل پیش بینی است و متاسفانه مجامع علمی به سختی مانند دوران گالیله در برابر پذیرفتن این موضوع مقاومت کرده اند، تصریح کرد: زلزله در یک شب بوجود نمی آید و حداقل شش ماه قبل از وقوع جمع آوری انرژی در یک نقطه را می توانیم با استفاده از ماهواره های زمین شناسی بدست آوریم.

وی اظهار کرد: این پیش بینی را رایگان در اختیار مسئولان قرار می دهیم؛ اما دائم در معرض تهمت و شکایت قرار می گیریم و مسئولان به این پیش بینی ها توجه نکرده اند؛ اما باید بدانند ما یار آنها هستیم تا بتوانند نیروها را زودتر آماده باش زده و بهتر مدیریت داشته باشند و آرزو داریم روزی بتوان زلزله را در سراسر دنیا پیش بینی کرد.

تاکید برهمند بر فعالیت قانونی برای پیش بینی زلزله نوعی مقابله با جریانهایی است که قصد سوءاستفاده از فضای زلزله هراسی را دارند. با اینکه این پیش بینی کننده احتمال زلزله با نقدها و تخریبهایی روبروست ولی بر فعالیت قانونی تاکید دارد.

رئیس گروه توسعه ایده های دانش بنیان گفت: قصد داریم خطرات را از قبل پیش بینی کنیم و برای این امر نیاز به امکانات و حمایت مسئولان داریم.

وی تصریح کرد: آمار زلزله های بررسی شده نشان می دهد که از 65 زلزله پیش بینی شده تعداد 62 مورد آن با تخمین ریشتر به وقوع پیوسته است و قابل ذکر است که باتوجه به 10 سال پشتوانه علمی با هزینه شخصی در این زمینه طول و عرض جغرافیایی محل زلزله را می توانیم ارائه کنیم.

شایان ذکر است علی اصغر برهمند در دیداری با مقام معظم رهبری توضیحاتی در این خصوص به ایشان می دهند.

برهمند در گفتگو با خبر فوری هدف خود را اینگونه شرح می دهد: هدف ما این اطلاع رسانی است، تا مردم فقط جوانب احتیاط را رعایت کنند و این عمل به هیچ عنوان به برای ایجاد ترس و و جو منفی در میان مردم نیست.

رئیس انجمن مخترعین خراسان رضوی با اشاره به لزوم حمایت مسئولان گفت: در صورتی که تجیهزات و امکانات لازم را در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم بازه پیش بینی را به حداقل برسانیم و گام بلندی در راستای امنیت مردم برداریم.

این مخترع کشورمان با اشاره به قانونی بودن فعالیت های خود تصریح کرد: مواردی که ما در مورد آن صحبت می کنیم ثبت اختراع شده است و از کانالها و افرادی که ما را متهم به نشر اکاذیب و پیشگویی غیر علمی می کنند حمتا شکایت خواهیم کرد.

او تاکید کرد: بدستور معاون دادستان استان خراسان در حوزه فضای مجازی قاضی جاوید نیا به پلیس فتا مراجعه کرده و شکایت‌ خود از تخریب کنندگان را تقدیم دادگاه کرده است.

برهمند تاکید کرد: از کانالهایی جعلی که به نام من ایجاد شده شکایت کرده ام و با دستور پلیس فتای استان خراسان رضوی این افرادتحت پیگیری و رسیدگی است.

کانال رسمی برهمند دارای کد شامد وزارت ارشاد است که نشان از ثبت این کانال درسامانه ساماندهی محتوای شامد وزارت ارشاد دارد.

با مرجعه به این لینک میتوانید عضو کانال علی اصغر برهمند شوید :

http://telegram.me/pishbiniezelzele21

 

سوابق و مسئولیت های برهمند هم از این قرار است:

۱-بزرگترین نابغه مجارستان (۲۰۰۶)

۲-داور جشنواره جوان خوارزمی استان خراسان رضوی (از۱۳۸۵تاکنون)

۳-داور جشواره پدافند غیرعامل دانشگاه مالک اشتر تهران (۱۳۸۸)

۴-رئیس انجمن مخترعین استان خراسان رضوی (از۱۳۸۶تاکنون)

۵-مشاورعالی المپیاد های علمی دانش آموزان شاهد وایثارگراستان خراسان رضوی (۱۳۸۸)

۶-عضو انجمن نخبگان علمی کشور (از۱۳۸۵تاکنون)

۷-مسئول کمیته مخترعین موسسه تحقیقات و فناوری رضوی (از۱۳۸۶تا۱۳۸۸)

۸-عضو فدراسیو ن جهانی اختراعات (۲۰۰۰۶)

۹-معلم نمونه کشوری واستانی(۱۳۸۵)

۱۰-نماینده وسخنران معلمین نمونه خراسان رضوی درحضور مقام معظم رهبری (درروز معلم۱۳۸۵)

۱۱-قائم مقام مدیر کل ارشاد اسلامی در تربت جام (سالهای۱۳۶۶و ۱۳۶۷)

۱۲-دارنده ۷دیپلم افتجار بین المللی -دارنده دوطرح ارزنده ،شناخته شده از سوی سازمان مدیریت

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه